KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14908045
nr 1490 8045
Knut Norman
(1896-1977), Sverige
Oljemålning, Stadsbild. Signerad. Olja på duk, 50x33 cm, yttermått inklusive ram: 60x44 cm
Knut Norman, född 1896, död 1977, svensk målare,
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 19 september 2022
kl 19:31:51
19/9 16:41:05